► COLOR CONTACT LENSES


Dnes spojíme praktické s užitečným a povíme si něco o kontaktních čočkách. Pokusím se vyvrátit některé mýty a nastínit pohled člověka, kterého se dioptrie už nějaký ten pátek drží jako klíště.

První čočky = co a jak. Pokud o čočkách přemýšlíte, určitě vám nedá spát otázka, jak a kde je koupit. Rada šílené autorky tohoto blogu - zajděte si na oční, nechte si prohlédnout zrak, změřit dioptrie a čočky si kupte na internetu. Optejte se známých, jaké kupují, pročtěte recenze a jděte do toho. Proč to zmiňuji hned na začátku? Chci poukázat na chyby, které jsem udělala já.

Z počátku jsem si zašla k očnímu lékaři. To byla dobrá volba. Nechala jsem si přeměřit zrak, zjistila kolik dioptrií mi přibylo na kontě a zmínila se o kontaktních čočkách. Bylo mi sděleno, že má cesta bude pokračovat do nejbližší optiky a tam si čočky objednám. Dlouho jsem nechtěla otálet, takže jsem vše domluvila a na nejbližší volný termín měla domluvenou "instruktážní návštěvu".


V čem spočívala? Poseděla jsem si hodinu na židli, vyslechla odbornější informace, které bych s jistotou našla i na internetu a jako dárek jsem dostala balíček klasických čoček s několika minutovým vysvětlením o jejich používání. Na závěr mi bylo drze oznámeno, že je tato instruktážní návštěva placená, takže jsem zaplatila pár stovek, sbalila svých pět švestek a namířila si to domů.

Tuto story vám nepíšu proto, že bych snad chtěla někoho pošpinit, či urazit, ale chci vám jednoduše poradit, aby jste to udělali lépe, než já. A to je? Zajděte si na oční, nechte si zkontrolovat zrak, změřit dioptrie a z internetu objednejte čočky i s roztokem. Zacházet se s nimi naučíte podle ochotných Youtuberů na Youtube a máte to ještě zadarmo.

Hlavně se nesmíte bát, protože VY to zvládnete. :)Barevné čočky x  klasické čočky? V několika diskuzích na internetu jsem četla zastrašující příběhy klasických mániček, pro které byly barevné kontaktní čočky nemyslitelné a kvalitně nesrovnatelné s klasickými čočkami. Trochu mě to vyděsilo, ale zvědavost na sebe nedala dlouho čekat a už jsem měla jeden pár Magic Eye doma. A jelikož jsem měla doma ještě klasické čočky z optiky, které mi dali při instruktážní návštěvě, mohla jsem s klidným svědomím srovnávat. A výsledek? Nevěřte přihlouplým diskuzím, čočky si byly a jsou zcela rovny.


 

Jak dobře kryjí barevné kontaktní čočky? Od každého výrobce jsou čočky jiné a u barevných je zvlášť specialita vybrat ty lepší. Já jsem po shlédnutí videí a načtených zkušenostech vybrala značku Magic Eye, která mi poměrně sedla. Krytí bych hodnotila jako velmi dobré, vzhledem k tomu, že cenově vyjdou super.Mám moc dioptrií, můžu mít kontaktní čočky? Toto je poměrně individuální otázka, na kterou by nejpřesněji odpověděl oční lékař. Z mých výzkumů jsem ale došla k názoru, že nad 7 dioptrií bych do čoček nešla. Takže myslím, že do "mého rozpětí" se vlezete levou zadní. :)
Čištění kontaktních čoček? Je velmi jednoduché. Každý den nalijte do pouzdra přiměřené množství roztoku (já vlastním značku Complete RevitaLens, který můžu rozhodně doporučit) a čočky v něm necháte vykoupat po celou noc. Ráno si je nasadíte a večer vyndáte.

Neměňte roztok, nevytahujte čočky a slepota si vás najde! :DDenní, čtrnáctidenní, měsíční, čtvrtletní, půlroční, roční? Interval nošení čoček je různý a rozhodně máte z čeho vybírat. Především ale zvažte vaši důslednost, která v nošení čoček hraje významnou roli.

Je rozdíl, pokud máte čočky denní, nebo půlroční. S denními můžete jít na párty, zpít se do němoty a krom toho, že uvidíte velké kulové, když čočky ztratíte, tak se zas tak moc nestalo. Pokud ale ztratíte čočky, které máte mít ještě čtvrt roku, tak je problém na světě, ani nevíte jak rychle. Takové ztráty se vám potom pěkně prodraží, ač si můžete zpočátku gratulovat, jak výhodně jste nakoupili.

Čočky a líčení? Za poslední rok, co čočky nosím, jsem zatím nezaznamenala nic, co by mé vášnivé líčení omezovalo. Můžu se zlíčit jako čarodějnice a čočky to v pohodě přečkají. S vyšší opatrností však nanáším řasenku, či tekuté linky. Pokud se vám snad podaří čočku trefit, mazejte si ji pořádně vypláchnout do roztoku.


Klady x zápory kontaktních čoček? 

Zápory - možná nesnášenlivost, nutná důslednost, zvýšená hygiena, možný zánět - pouze z vlastní blbosti. A to je vše. Pojďme se podívat na výhody. :)

Výhody - můžete se rozloučit s otravným zamlžováním dioptrických skel, které mě osobně vždy dokázalo neuvěřitelně dopálit. Při sportu se nemusíte omezovat, vidíte a nemusíte se bát, že brýle rozbijete. Vynikne celý váš obličej, výrazné líčení a můžete si dovolit mohutné šperky, které by si dřív, ač s milovanými brýlemi, jednoduše nesedly.

Co oceňuji nejvíce, a doteď si to celými doušky vychutnávám, jsou sluneční brýle. Dřív jsem musela mít jenom dioptrické, přičež mi svítilo do očí, sluneční paprsky se odrážely každou chvíli a bylo to velmi nepohodlné. Teď vidím, nesvítí mi do očí a ještě mám pěkné pilotky. A na závěr to nejlepší, můžete si změnit barvu očí!

Vychytávky k čočkám? ANO! I k čočkám se dají sehnat různé vychytávky blbosti! Počínaje aplikátorem na čočky, zázračnými kapkami, až po regenerační polštářky. V podstatě jsou to ale zbytečnosti, které si pořizujete jenom kvůli tomu, že jste dostali k nákupu bonusové body.

A co staré dobré brýle?  Pokud si koupíte dioptrické čočky, ať už barevné, či nebarevné, doporučuji zvážit koupi brýlí. Přece jen, pokud sedíte většinu dne u počítače, což nehádám, ale v dnešním století s jistotou vím, budou pro vás mnohem pohodlnější brýle. No a pak jsou tu záněty ze špatného čištění čoček, kdy se bez brýlí jednoduše neobejdete.


A jak jste na tom Vy?

Jste slepí jako patrona, nebo máte zrak jako ostříž?

18 komentářů:

 1. Anonymní0:27

  Budu stručná: opravdu úžasný článek (chci čočky♥), příroda Ti nadělila krásnou barvu očí a věta : "Neměňte roztok, nevytahujte čočky a slepota si vás najde! :D" mě rozsekala :D:D:D

  N.

  OdpovědětVymazat
 2. Velmi užitečný článek. Naštěstí vidím zatím dobře. U lékaře mi minulý rok doktorka řekla že zatím nejsou potřeba jakékoliv nápravy. Za to jsem ovšem nesmírně vděčná. Nedokážu si představit kdybych měla nosit brýle, nesnesu sluneční natož dioptrické. Vady zraku si myslím že mohou být i dědičné. U nás v rodině brýle nikdo nenosí ani nikdy nenosil a babička je měla pouze když se dívala na televizi jinak viděla perfektně. Díky Bohu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Terezko za komentář a přeji pevné zdraví! (:

   Vymazat
 3. Such cute post, I like!!) Maybe we could follow each other? Let me know with a comment on my Blog:)
  I always follow back)
  pinkrabbitbeauty.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 4. Jenom jedna poznámka k počtu dioptrií. Asi je to opravdu individuální, ale můžu potvrdit (ne z vlastní, ale velmi blízké zkušenosti), že i 10,5 dioptrie není problém :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vycházela jsem z různých lékařských poznatků, ale děkuji za opravení. Možnost kvalitního zraku si přece zaslouží každý! (:

   Vymazat
 5. Šošovky som chcela, kedže nosím dioptrické okuliare, ale na moje oči ich nemôžem:(
  A šošovky majú naozaj krásné farby!
  http://vsetko-co-mam-rada-by-vaja.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je škoda, ale dioptrické brýle jsou vždy (pěkný) modní doplněk! (:

   Vymazat
 6. Lovely post, have a beautiful week! kisses

  OdpovědětVymazat
 7. I fall in love with the second pics and your lashes

  OdpovědětVymazat
 8. Esta muy bien cambiar de color de ojos de ves en cuando.

  OdpovědětVymazat

 9. chichandbagnews http://www.chichandbagnews.com
  2015chichandbag http://www.2015shoplvbags.com
  lv handbag shop  http://www.2015chichandbag.com
  louisvuittonstore  http://www.2015lvhandbagshops.com
  charming bagshops http://www.2015louisvuittonshop.com
  michaelkorsmks http://www.backpackbagchanels.com
  parajumpersoutletcollection
  chanelshops  http://www.michaelkorsmks.com
  shopslvbag  http://www.hollisteroutletestore.com
  cocobagsale  http://www.parajumpersoutletcollection.com
  cocobag absolutely stunning http://www.lvbagukshop.com
  cocobagsaleonline http://www.2015chanelshops.com
  jacketsalemalls hot sell http://www.2015cocobag.com
  Love your handbag http://www.2015shopslvbag.com
  bagoutlet http://www.2015louisvuittonlvbag.com
  globalhandbag  http://www.2015cocobagsale.com
  Like your style!Click us with popular fashion accessories
  tophandbag  http://www.2015baglvlouisvuitton.com
  louisvuittonhandbag http://www.2016bagshop.com
  Exquisite luxurylv http://www.2016handbag.com
  bagshoeshop http://www.cocobagsaleonline.com
  monclershopitaly http://www.onlinecocobag.com
  louisvuittonshop http://www.jacketsalemalls.com
  nobiscashops http://www.monclerujacket.com

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář! ♥