ANNUAL FOLK TRADITION

                                

Každým rokem ve městě ve kterém žiji ( Valašské Klobouky) se pořádá Valašský mikulášský jarmek.  
Při této každoroční vánoční akci město jen sálá vánoční atmosférou, kterou si můžete vychutnat společně s lidovými zvyky a tradicemi. Pokud Vám bude zima, můžete si koupit pravou valašskou medovinu, nebo svařák a nejprodávanější pochoutkou je tady snad kyselice. Na každém kroku Vás také bude doprovázet valašština, kterou si určitě zamilujete.
Celý jarmark doprovází několik Mikulášů společně s jejich družinami čertů, andělů, smrtek a jiných nadpřirozených bytostí.

 

              

Tato akce se konala včera a musím říct, že jsem promrzlá snad ještě teď. Ono je krásné projít si celé náměstí, cítit vůni perníčků, svařáků a kyselice, ale pokud je zima, člověk si to moc neužije.
Celé město je pokryto stánky, takže na památku si určitě něco odvezete.

No a pokud se nebojíte čertů (ale pozor!, ti naši mají i zvonce a ježovinu a podobné vychytávky), tak určitě doporučuji, aby jste se příští rok přijeli podívat. :)

6 komentářů:

 1. Užastný článok tá čerti sú najlepší! :-) Strašne som si obľúbila tvoj blog určite sem budem chodiť pravidelne a písať komentáre !

  http://www.beautytome001404.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem se jako malá čertů bála, ale teď je mám taky ráda. :)
   Děkuji moc! :)

   Vymazat
 2. Moc pěkné :). Kdybych tam byla určitě by se mi to líbilo u nás to letos bylo jinak venku večer, bývalo to vevnitř jako diskotéka s různými soutěžemi a nadílkou :). http://www.ladyderinbeauty.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Tak to jste museli mít taky určitě super! :)

   Vymazat
 3. Moc pekné :) budem rada ak si pozrieš :) http://zivotpubertiacok.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář! ♥